Indywidualny projekt od samego początku jest robiony pod konkretną działkę.

Budowa swojego domu to inwestycja, której projekt powinniśmy przeanalizować z dużą uwagą. Pierwszym punktem, który musimy wziąć pod uwagę jest projekt domu – stajemy wówczas przed ważnym wyborem, postawić na prywatny projekt dostosowany do naszych potrzeb czy zdecydować się na projekt dostępny z bazy. Obie opcje mają zalety i wady. News został opracowany przy współpracy z architektlodz.pl.

Zaletą projektów gotowych przygotowanych przez wybrane przez nas biuro architektoniczne jest przede wszystkim szybkość realizacji. Kilka dni od zamówienia projekt jest przygotowany oraz możemy przystąpić do realizacji reszty dokumentów. Wykańczając własny dom możemy tutaj korzystać z przykładowych aranżacji, które najczęściej przedstawiają wizualizację domu oraz jego wnętrza. Plusem tego rozwiązania jest możliwość doboru jednego z ukazywanych wariantów, takiego, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Zaleta, która w większości sytuacji przemawia za wybraniem projektu gotowego to również kilkukrotnie mniejsza kwota niżeli projektu na zamówienie.

Projekt indywidualny od samego początku jest przygotowywany pod wskazaną działkę a do tego spełnia wszelkie nasze oczekiwania. Dom po wykończeniu będzie wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju a także przygotowany z pełną kontrolą ze strony inwestora. To rozwiązanie jednakże pociąga za sobą dużo wyższe nakłady finansowe a ponadto dłuższy proces tworzenia projektu. Wybór rodzaju projektu domu jest sprawą indywidualną oraz uzależniony jest od licznych czynników. Opisane pożywej opcje mają zarówno minusy jak i plusy, dlatego przed dokonaniem wyboru warto rozważyć dwa rozwiązania.

Dodaj komentarz