Alkoholizm od ładnych już paru lat uznawany jest za groźną chorobę. chorób, które są nieuleczalne.

Alkoholizm od ładnych już paru lat uważany jest za groźną chorobę. Możemy bez wahania wpisać go w bardzo szeroki wachlarz uzależnień, które tylko za pomocą fachowej terapii udaje się pokonać. Tutaj musimy podkreślić, że pokonanie choroby nie oznacza całkowitego wyleczenia.

Alkoholizm zalicza się bowiem do tego typu chorób, które nie są możliwe do całkowitego wyleczenia. Znaczy to, iż alkoholikiem zostaje się na całe swoje życie. Jednak twoje życie ma szansę przebiec inaczej. Uzależnienie wcale nie powinno go determinować. Aby jednakże tak to się potoczyło, wymagana jest fachowa opieka nad osobą uzależnioną. Jeśli ktoś pragnie przezwyciężyć alkoholizm, najlepszym miejscem dla niego jest fachowa klinika ,w której leczenie posiada naprawdę charakter kompleksowy. Pobyt w tego typu miejscu zapewnia pierwszy a także kluczowy warunek skutecznej terapii – wyeliminowanie alkoholu. Osoba uzależniona powinna też odbyć detoks. Oczyszczenie organizmu jest konieczne, nie tylko i wyłącznie do prawidłowej oceny stanu fizycznego osoby uzależnionej, lecz też do uświadomienia jej, jak głęboko choroba zakorzeniła się w jej psychice. Ponieważ w rzeczywistości prawdziwa walka o wyjście z uzależnienia toczy się w jej głowie. To dlatego właśnie aspekt psychologiczny alkoholizmu jest tak ważny. Detoks alkoholowy Lublin w każdym przypadku wymaga zaangażowania ze strony pacjenta. Jeżeli ktoś nie chce się leczyć, jeżeli już nie posiada w sobie chęci do walki, niełatwo wyczekiwać postępów.

Doktorzy wiedząc o tym na początku skupiają się na podejściu swoich pacjentów. Tych chorych, którym brakuje motywacji, próbują bardziej zaangażować. Tych natomiast, którzy pragną walczyć, wspierają w wzmacnianiu tej determinacji. W momencie kiedy czują, że determinacja jest, że pacjent chce podjąć walkę, przechodzą do kolejnych etapów. W trakcie następnego etapu terapii, lekarze starają się dotrzeć do sedna kłopotu. Ponieważ sam alkoholizm nim nie jest. Alkoholizm jest efektem. Impuls, który popchnął ich pacjenta do picia, leży za każdym razem gdzieś poza nim. I to jego sprecyzowanie jest wtedy priorytetowe. Dopiero poznanie przyczyny, pozwala przejść do kolejnych etapów. To niewątpliwie wymaga nieco czasu. Lecz należy go wygospodarować, ażeby wreszcie wyzwolić się od demona w swojej głowie, który doprowadził to tego, że pacjent znalazł się w takim, a nie innym położeniu. A w momencie gdy to będzie zanami, możemy przejść do kolejnego etapu. Jego misją jest nauczenie pacjenta, jak może sobie poradzić w stresujących chwilach. A z jakiego powodu? Bo w szczególności w takich momentach przychodzi chęć sięgnięcia po używkę. Poza tym nasz pacjent uczy się także odmawiania alkoholu ludziom trzecim a także radzenia sobie ze świadomością, iż nawet jego niewielka ilość może spowodować nawrót uzależnienia.

Psychologiczny aspekt leczenia uzależnienia od alkoholu jest niewyobrażalnie ważny. Można wręcz powiedzieć, iż nie ma efektywnej terapii, bez spotkań z z psychologiem. Stosowanie leków, jak najbardziej potrafi również dać znakomite wyniki, lecz powinno być ono pracą z psychologiem uzupełnione.

Dodaj komentarz